Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-6-27-95-27-XH00-F2-3
CHM-6-27-95-27-XH00-F2-3
CHM-6-27-95-27-XH00-F2-3 Luminus Devices Inc.
CHM-6-XH00.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM6 WM WH SQUARE 2700K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 27V
Height: 1.37mm
Current - Test: 480mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 720mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 65 lm/W
CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 840lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-6-27-95-27-XH00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM6 WM WH SQUARE 2700K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 27V, Height: 1.37mm, Current - Test: 480mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 720mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 65 lm/W, CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 840lm (Typ).