Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3
CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CHM-6_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM6 WARM WHT RECT 3500K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 12.00mm L x 13.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Rectangle
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 160mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 320mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W
CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 635lm (Typ)
Part Status: Not For New Designs
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-6-35-80-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM6 WARM WHT RECT 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 12.00mm L x 13.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Rectangle, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 160mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 320mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W, CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 635lm (Typ), Part Status: Not For New Designs.