Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-9-35-80-36-AA00-F2-3
CHM-9-35-80-36-AA00-F2-3
CHM-9-35-80-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CHM-9_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM9 WM WH SQUARE 3500K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 15.00mm L x 15.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V
Height: 1.37mm
Current - Test: 360mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 545mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W
CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 1420lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-9-35-80-36-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM9 WM WH SQUARE 3500K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 15.00mm L x 15.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 35V, Height: 1.37mm, Current - Test: 360mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 545mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 113 lm/W, CCT (K): 3500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 1420lm (Typ).