Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CHM-9-50-80-18-AC10-F3-5
CHM-9-50-80-18-AC10-F3-5
CHM-9-50-80-18-AC10-F3-5 Luminus Devices Inc.
Luminus_CHM-9_GEN2_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM9 CL WH SQUARE 5000K
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 18V
Height: 1.37mm
Current - Test: 360mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 545mA
CCT (K): 5000K 5-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHM-9-50-80-18-AC10-F3-5 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CHM9 CL WH SQUARE 5000K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 18V, Height: 1.37mm, Current - Test: 360mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 545mA, CCT (K): 5000K 5-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 9.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C.