CHSA3920R0040F
CHSA3920R0040F Eaton - Electronics Division
eaton-chsa-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-shunt-data-sheet-elx1223-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.004 OHM 1% 5W 3920
Power (Watts): 5W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 3920 (1052 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Supplier Device Package: 3920
Height - Seated (Max): 0.036" (0.92mm)
Part Status: Active
Resistance: 4 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHSA3920R0040F Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.004 OHM 1% 5W 3920, Power (Watts): 5W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 3920 (1052 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.394" L x 0.205" W (10.00mm x 5.20mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 3920, Height - Seated (Max): 0.036" (0.92mm), Part Status: Active, Resistance: 4 mOhms.
Weitere Produktangebote CHSA3920R0040F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
CHSA3920R0040F CHSA3920R0040F Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-chsa-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-shunt-data-sheet-elx1223-en.pdf Current Sense Resistors - SMD CHS, 3920 SIZE, 5 Watt, 4 mohm, AEC-Q