CHSA5930R0003F
CHSA5930R0003F Eaton - Electronics Division
eaton-chsa-automotive-smd-current-sense-resistor-metal-shunt-data-sheet-elx1223-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.0003 OHM 1% 10W 5930
Power (Watts): 10W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 6030 (15075 Metric)
Temperature Coefficient: ±75ppm/°C
Size / Dimension: 0.591" L x 0.299" W (15.00mm x 7.60mm)
Composition: Metal Element
Operating Temperature: -55°C ~ 170°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 5930
Height - Seated (Max): 0.059" (1.49mm)
Resistance: 0.3 mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CHSA5930R0003F Eaton - Electronics Division
Description: RES 0.0003 OHM 1% 10W 5930, Power (Watts): 10W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6030 (15075 Metric), Temperature Coefficient: ±75ppm/°C, Size / Dimension: 0.591" L x 0.299" W (15.00mm x 7.60mm), Composition: Metal Element, Operating Temperature: -55°C ~ 170°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 5930, Height - Seated (Max): 0.059" (1.49mm), Resistance: 0.3 mOhms.