Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CIM-14-30-90-36-TC62-F7-3
CIM-14-30-90-36-TC62-F7-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CIM-14_GEN6_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: CIM-14-30-90-36-TC62-F7-3
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.1V
Height: 1.40mm
Current - Test: 450mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.2A
Lumens/Watt @ Current - Test: 144 lm/W
CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 14.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 2145lm (Typ)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CIM-14-30-90-36-TC62-F7-3 Luminus Devices Inc.
Description: CIM-14-30-90-36-TC62-F7-3, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 19.00mm L x 19.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.1V, Height: 1.40mm, Current - Test: 450mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.2A, Lumens/Watt @ Current - Test: 144 lm/W, CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 14.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 2145lm (Typ).