Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CIM-22-30-90-36-AC42-F5-3
CIM-22-30-90-36-AC42-F5-3
CIM-22-30-90-36-AC42-F5-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_COB_Horticulture_Gen1.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.3V
Height: 1.37mm
Current - Test: 990mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3A
Lumens/Watt @ Current - Test: 139 lm/W
CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 4570lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CIM-22-30-90-36-AC42-F5-3 Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 33.3V, Height: 1.37mm, Current - Test: 990mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3A, Lumens/Watt @ Current - Test: 139 lm/W, CCT (K): 3000K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 4570lm (Typ).