Produkte > KEMET > CK06BX153K
CK06BX153K
CK06BX153K KEMET
F3101_MIL_PRF_11015-3316023.pdf
Hersteller: KEMET
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.015 uF BX 10% 5.08 mm CK06
auf Bestellung 159 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CK06BX153K KEMET
Description: CAP CER 0.015UF 100V BX RADIAL, Tolerance: ±10%, Lead Style: Formed Leads, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 100V, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: BX, Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: High Reliability, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Height - Seated (Max): 0.290" (7.36mm), Capacitance: 0.015 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 823 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
CK06BX153K CK06BX153K Hersteller : Cornell Dubilier - CDE CKR-30271.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded CK06 0.015uF 100V X7R 10%
auf Bestellung 380 Stücke:
CK06BX153K Hersteller : Cornell Dubilier Knowles CK_CKR_Series_Rev2017.pdf Description: CAP CER 0.015UF 100V BX RADIAL
Tolerance: ±10%
Lead Style: Formed Leads
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: BX
Size / Dimension: 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: High Reliability
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Height - Seated (Max): 0.290" (7.36mm)
Capacitance: 0.015 µF