Produkte > DIT > CL2-F60-12R
CL2-F60-12R
CL2-F60-12R DIT
CL%20Series.pdf
Hersteller: DIT
Description: LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHASS
Packaging: Box
Filter Type: Single Phase
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: Single Stage
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect
Applications: General Purpose
Approval Agency: CSA, TUV, UR
Voltage - Rated DC: 250V
Voltage - Rated AC: 250V
Frequency - Operating: 50 ~ 60Hz
Current: 6 A