Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2
CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2
CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2 Luminus Devices Inc.
Luminus_CLM-22_GEN6_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 32.9V
Height: 1.37mm
Current - Test: 1.05A
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 3.2A
Lumens/Watt @ Current - Test: 159 lm/W
CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 90
Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 5485lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2 Luminus Devices Inc.
Description: CLM-22-30-90-36-TC60-F7-2, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 28.00mm L x 28.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 32.9V, Height: 1.37mm, Current - Test: 1.05A, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 3.2A, Lumens/Watt @ Current - Test: 159 lm/W, CCT (K): 3000K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 90, Light Emitting Surface (LES): 22.00mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 5485lm (Typ).