Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CLM-6-65-80-27-AA00-F2-3
CLM-6-65-80-27-AA00-F2-3
CLM-6-65-80-27-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Color: White, Cool
Size / Dimension: 13.00mm L x 13.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 27V
Height: 1.37mm
Current - Test: 120mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 240mA
Lumens/Watt @ Current - Test: 114 lm/W
CCT (K): 6500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 80
Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM-6-65-80-27-AA00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CLM-6 COOL WHT SQU 6500K, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 13.00mm L x 13.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 27V, Height: 1.37mm, Current - Test: 120mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 240mA, Lumens/Watt @ Current - Test: 114 lm/W, CCT (K): 6500K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 80, Light Emitting Surface (LES): 6.30mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 370lm (Typ), Part Status: Active.