Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CLM-9-27-95-18-AC00-F2-3
CLM-9-27-95-18-AC00-F2-3
CLM-9-27-95-18-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Luminus_CLM-9_GEN1_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CLM-9 GEN1 WHT SQ 2700K
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 13.49mm L x 13.49mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 18V
Height: 1.37mm
Current - Test: 160mA
Lens Type: Flat
CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 8.89mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM-9-27-95-18-AC00-F2-3 Luminus Devices Inc.
Description: LED COB CLM-9 GEN1 WHT SQ 2700K, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 13.49mm L x 13.49mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 18V, Height: 1.37mm, Current - Test: 160mA, Lens Type: Flat, CCT (K): 2700K 3-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 8.89mm Dia, Temperature - Test: 85°C.