Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > CLM-9-27-95-18-AC40-F5-2
CLM-9-27-95-18-AC40-F5-2
CLM-9-27-95-18-AC40-F5-2 Luminus Devices Inc.
Luminus_CLM-9_GEN4_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC
Packaging: Tray
Color: White, Warm
Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 16.8V
Height: 1.37mm
Current - Test: 500mA
Viewing Angle: 120°
Lens Type: Flat
Current - Max: 1.8A
Lumens/Watt @ Current - Test: 110 lm/W
CCT (K): 2700K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index): 95
Light Emitting Surface (LES): 9.80mm Dia
Temperature - Test: 85°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 920lm (Typ)
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM-9-27-95-18-AC40-F5-2 Luminus Devices Inc.
Description: GENERATION 4 STANDARD COB PRODUC, Packaging: Tray, Color: White, Warm, Size / Dimension: 13.50mm L x 13.50mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 16.8V, Height: 1.37mm, Current - Test: 500mA, Viewing Angle: 120°, Lens Type: Flat, Current - Max: 1.8A, Lumens/Watt @ Current - Test: 110 lm/W, CCT (K): 2700K 2-Step MacAdam Ellipse, CRI (Color Rendering Index): 95, Light Emitting Surface (LES): 9.80mm Dia, Temperature - Test: 85°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 920lm (Typ).