Produkte > SIEMENS > CLM0D04208
CLM0D04208
CLM0D04208 Siemens
99c3ee63c92fa2f34ba30c2b37c98811f7deb123.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,OPN
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D04208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.