Produkte > SIEMENS > CLM0D04240
CLM0D04240
CLM0D04240 Siemens
1a57f9c304029531234f8bbec7c0eceefc50c2ea.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D04240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,4NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.