Produkte > SIEMENS > CLM0D05120
CLM0D05120
CLM0D05120 Siemens
83facedbac6b0403ebdd0cb3f6b120023876299c.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 5PST-NO (5 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 102 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D05120 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,5NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 120VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 5PST-NO (5 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 102 VAC.