Produkte > SIEMENS > CLM0D06208
CLM0D06208
CLM0D06208 Siemens
368e2c70f192ad8d3b0cbfc334d252dcc53b50ff.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D06208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.