Produkte > SIEMENS > CLM0D08240
CLM0D08240
CLM0D08240 Siemens
7100ed8e15c978d72152e976a3d33d4b0bb7d81a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,8NO,OPN
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0D08240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,8NO,OPN, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 8PST-NO (8 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Part Status: Active.