Produkte > SIEMENS > CLM0D12480
CLM0D12480
CLM0D12480 Siemens
84c55e447c505a6711f520ad407b9fb621f18da3.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,12NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC