Produkte > SIEMENS > CLM0E03600
CLM0E03600
CLM0E03600 Siemens
336d71434d397ccd2c793a7aff3dbffe8f18044b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 100 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0E03600 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,3NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 100 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC, Part Status: Active.