Produkte > SIEMENS > CLM0F03208
CLM0F03208
CLM0F03208 Siemens
ca13327c54d540f6a57875ab596736fe9cd86d5d.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0F03208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC.