Produkte > SIEMENS > CLM0F04240
CLM0F04240
CLM0F04240 Siemens
83a340cbd6e61abee312916341815cfa181d0298.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0F04240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,OP, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Part Status: Active.