Produkte > SIEMENS > CLM0F04480
CLM0F04480
CLM0F04480 Siemens
2f1b056a4af87e5d7cc19abac1efe3756fbb4179.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0F04480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,4NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC.