Produkte > SIEMENS > CLM0G02480
CLM0G02480
CLM0G02480 Siemens
576f198bb783c69119d7227c43b3f1428840bf29.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,300A,2NO,OP
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 300 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0G02480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,300A,2NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 300 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC, Part Status: Active.