Produkte > SIEMENS > CLM0H02240
CLM0H02240
CLM0H02240 Siemens
f4bf41595a0d3a5ada1753f30323d170f235d2a5.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,2NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0H02240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,2NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC, Part Status: Active.