Produkte > SIEMENS > CLM0H03240
CLM0H03240
CLM0H03240 Siemens
75d9721d2f6854ebd9fe878be7f2d2f4978af6b7.pdf
Hersteller: Siemens
Description: 0ONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0H03240 Siemens
Description: 0ONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.