Produkte > SIEMENS > CLM0H03480
CLM0H03480
CLM0H03480 Siemens
41a8fc6ab2159461691690c8e65895a8eed02732.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0H03480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC, Part Status: Active.