Produkte > SIEMENS > CLM0H03600
CLM0H03600
CLM0H03600 Siemens
202c2b72ac45f49b21ea861385883fee39fbcf51.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM0H03600 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,OP, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC.