Produkte > SIEMENS > CLM1B03240
CLM1B03240
CLM1B03240 Siemens
da1f675b0b33086dd0e20e6161e4d369bce9b26b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,3NO,240
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208 ~ 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1B03240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,3NO,240, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208 ~ 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max.