Produkte > SIEMENS > CLM1B10120
CLM1B10120
CLM1B10120 Siemens
14da4274e5de57e313954a5144233c9a8c575c66.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 110 ~ 120VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max