Produkte > SIEMENS > CLM1B10240
CLM1B10240
CLM1B10240 Siemens
8db4143001f3709e336a5012be92ee31e14abd6a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208 ~ 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max