Produkte > SIEMENS > CLM1C12480
CLM1C12480
CLM1C12480 Siemens
4db51c8e898d32f44c7045254875f7c279b02841.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC