Produkte > SIEMENS > CLM1C12600
CLM1C12600
CLM1C12600 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM1C12600&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,12NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 12PST-NO (12 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC