Produkte > SIEMENS > CLM1F02240
CLM1F02240
CLM1F02240 Siemens
ebe3c7a3a28363c4eaae0c02f4a5dddc9685665b.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,2NO,N1
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1F02240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,2NO,N1, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.