Produkte > SIEMENS > CLM1F03208
CLM1F03208
CLM1F03208 Siemens
edc0afb2a819c6a4f77f84142afd698a7f15305f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,N1
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 200 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1F03208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,200A,3NO,N1, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 200 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.