Produkte > SIEMENS > CLM1H03208
CLM1H03208
CLM1H03208 Siemens
869d718a54f94baf83620e5c5a0757646909b6ca.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 400 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM1H03208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,400A,3NO,N1, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 400 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC, Part Status: Active.