Produkte > SIEMENS > CLM2B02277
CLM2B02277
CLM2B02277 Siemens
27247b2a1a069a8843f91a470865e6d4da77789e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,2NO,N12
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 265 ~ 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2B02277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,2NO,N12, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 265 ~ 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.