Produkte > SIEMENS > CLM2B04240
CLM2B04240
CLM2B04240 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM2B04240&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,4NO,240
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208 ~ 240VAC
Operating Temperature: 75°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2B04240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,4NO,240, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208 ~ 240VAC, Operating Temperature: 75°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Part Status: Active.