Produkte > SIEMENS > CLM2B10240
CLM2B10240
CLM2B10240 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLM2B10240&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,20A,10NO,24
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208 ~ 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 600VAC - Max