Produkte > SIEMENS > CLM2C06240
CLM2C06240
CLM2C06240 Siemens
90cc595c9ee8eebfd3e179f3b8732d2bc60ba7de.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 240VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 204 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2C06240 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 240VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 204 VAC.