Produkte > SIEMENS > CLM2C06277
CLM2C06277
CLM2C06277 Siemens
1a73be7a1660331a8e067b6a056b6459b24b4809.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2C06277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,6NO,N12, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.