Produkte > SIEMENS > CLM2C08277
CLM2C08277
CLM2C08277 Siemens
51c2719488438af15c78a0da4d6dc4ecb8515ba4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,N12
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 8PST-NO (8 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2C08277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,8NO,N12, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 8PST-NO (8 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.5 VAC.