Produkte > SIEMENS > CLM2C10277
CLM2C10277
CLM2C10277 Siemens
a9582aa29f1b8d8a4edd0986a54a2e5cb372cc35.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,30A,10NO,N1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 10PST-NO (10 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.5 VAC