Produkte > SIEMENS > CLM2D06600
CLM2D06600
CLM2D06600 Siemens
2eb9749fdc53c385b9301af4972c03f0554c4883.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,N12
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 600VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 6PST-NO (6 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 510 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLM2D06600 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,6NO,N12, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 600VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 6PST-NO (6 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 510 VAC, Part Status: Active.