Produkte > SIEMENS > CLMSD02208
CLMSD02208 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3DUS2%3ACLMSD02208%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,208
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 176.8 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLMSD02208 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,208, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 176.8 VAC.