Produkte > SIEMENS > CLMSD02277
CLMSD02277
CLMSD02277 Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:CLMSD02277&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,N4X
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.45 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLMSD02277 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,60A,2NO,N4X, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.45 VAC.