Produkte > SIEMENS > CLMSE02480
CLMSE02480 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3DUS2%3ACLMSE02480%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,2NO,48
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 480VAC
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 100 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 408 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLMSE02480 Siemens
Description: CONTACTOR LTG M-HELD,100A,2NO,48, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 480VAC, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 100 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 408 VAC.