CLS102M300SH1C
CLS102M300SH1C Cornell Dubilier Knowles
338_KNO_CLS%20-%20CLSR_R1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 1000F,300VDC,105C FLATPACK
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 2.500" L x 2.000" W (63.50mm x 50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 144mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 300 V
Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 20000.0
Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120.0
Ripple Current @ Low Frequency: 3.27 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.39 A @ 20000 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLS102M300SH1C Cornell Dubilier Knowles
Description: 1000F,300VDC,105C FLATPACK, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 2.500" L x 2.000" W (63.50mm x 50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 144mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.807" (20.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 300 V, Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 20000.0, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120.0, Ripple Current @ Low Frequency: 3.27 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.39 A @ 20000 Hz.