CLS393M025MB1C
CLS393M025MB1C Cornell Dubilier Knowles
338_KNO_CLS%20-%20CLSR_R1.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: 39000F,25VDC,105C FLATPACK
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: FlatPack
Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.600" (15.24mm)
Capacitance: 39000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.67 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.63 A @ 20000 Hz
Produktbewertung abgeben
Technische Details CLS393M025MB1C Cornell Dubilier Knowles
Description: 39000F,25VDC,105C FLATPACK, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: FlatPack, Size / Dimension: 3.000" L x 1.750" W (76.20mm x 44.45mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.600" (15.24mm), Capacitance: 39000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.67 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.63 A @ 20000 Hz.